Bij diabetes type 1 (suikerziekte) vernietigt het eigen afweersysteem de insulineproducerende cellen in de alvleesklier. Hierdoor kan het insulinegehalte in het bloed plots bijna nul zijn. Dit heeft erge en duidelijk voelbare gevolgen voor de patiënt. Diabetes type 1 komt vooral voor bij jongvolwassenen. De symptomen zijn grote dorst, zeer veel moeten plassen, vermageren en een zware vermoeidheid.

Diabetes type 2 treft vooral oudere mensen. In dit geval is er nog wel eigen productie van insuline maar is het lichaam er veelal ongevoelig voor. De insuline kan haar werk dus niet doen. Voor dergelijke problemen kunt u terecht bij de dienst endocrinologie.

Een gezonde voeding is de basis van een geslaagde diabetesbehandeling, vandaar dat ook diëtisten deel uitmaken van het diabetesteam. Het team heeft ook veel aandacht voor voetproblemen. Als diabetespatiënt hebt u namelijk veel meer kans om voetletsels te krijgen. 

Endocrinologen, verpleegkundigen, diëtisten en podologen werken samen om u als diabetespatiënt goed te begeleiden. Voor patiënten die niet kunnen worden geholpen met klassieke insuline-inspuitingen, werkt het diabetescentrum met hoogtechnologische insulinepompen en sensoren. 

U vindt de diabeteskliniek in Roeselare op de derde verdieping op campus Wilgenstraat.
De voetkliniek is gesitueerd op de vierde verdieping op campus Wilgenstraat.

Secretariaat campus Wilgenstraat 051 23 74 30 of secr.endocrino@azdelta.be
Secretariaat campus Menen 056 52 22 43 of secr.endocrino@azdelta.be
Secreatariaat campus Rembert Torhout 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

 

Verpleegkundig consulenten diabetes

Roeselare elke dag

Menen op dinsdag, woensdag en donderdag

Katrien Delporte  t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Sofie Demeestere    t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Astrid Deweer   t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Barbara Quaghebeur  t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Bea Spyckerelle   t 051 23 61 05 e bea.spyckerelle@azdelta.be
Evelien Tydgat   t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)   e diabetes@azdelta.be
Martine Vanbruaene    t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Annie Vandendriessche    t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be
Martine Vermeersch (coördinator)   t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)   e diabetes@azdelta.be
Ann Verstraete   t 051 23 77 72 (Roeselare of t 056 52 20 14 (Menen)    e diabetes@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psycholoog

Emily Verdonck t 051 23 72 43 e emily.verdonck@azdelta.be

Diëtisten

Dominique Vanbossele t 051 23 75 48 e dominique.vanbossele@azdelta.be
Daisy Alleman t 051 23 75 47 e daisy.alleman@azdelta.be
Sarina Van Landuyt  t 051 23 71 58   e  sarina.vanlanduyt @azdelta.be
Annelies Velghe t 051 23 68 97 e annelies.velghe@azdelta.be
Eline Vanlerberghe t 056 52 21 92 e eline.vanlerberghe@azdelta.be
Aline Lamblin t 056 52 22 89 e aline.lamblin@azdelta.be
Rita Wauman 050 23 27 39 rita.wauman@azdelta.be

Podologen

Roeselare elke dag
Menen, op maandag en woensdag

Nele Berghman t 051 23 78 72 (Roeselare) of t 056 52 21 42 (Menen)    e podologie@azdelta.be
Christine Billiet t 051 23 78 72  of t 056 52 21 42 (Menen)  e podologie@azdelta.be
Laurence Samyn t 051 23 78 72 of t 056 52 21 42 (Menen)   e podologie@azdelta.be
Stefanie Vyncke t 051 23 78 72  e podologie@azdelta.be