Geriatrische patiënten zijn (hoog)bejaarden met vaak meerdere aandoeningen en problemen tegelijkertijd. Dit maakt hen bijzonder kwetsbaar. De problemen kunnen van lichamelijke, psychische en sociale aard zijn. Vaak voorkomende aandoeningen en problemen zijn:

  • mobiliteitsproblemen
  • incontinentieproblemen
  • verwardheid
  • eenzaamheid

Als er meerdere onderzoeken nodig zijn, kan dit voor oudere mensen met meerdere aandoeningen ingepland worden op één dag. De patiënt wordt dan de hele tijd begeleid door een verpleegkundige.  Het hele team dat de patïent volgt bestaat uit geriaters ergotherapeuten, kinesisten, psychologen en diëtisten Zij hebben ook aandacht voor problemen zoals een verminderde eetlust, eventuele problemen met het geheugen, of andere factoren die er toe kunnen leiden dat de oudere patiënt meer kans loopt om te vallen.  Een val kan namelijk zware gevolgen hebben voor een oudere patiënt. Een val vermijden is dus erg belangrijk.
Alle gegevens worden dan besproken met de patiënt en de familie en er wordt een voorstel gedaan voor een mogelijke behandeling. 's Avonds kan de patiënt dan weer gewoon naar huis.

Secretariaat campus Westlaan Roeselare en campus Menen: 051 23 80 29 of geriatrie@azdelta.be
Secretariaat campus Rembert Torhout: 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Sofie Naert t 056 52 21 97 sofie.naert@azdelta.be
Fleur Leuwers t 051 23 75 65 e fleur.leuwers@azdelta.be
Winnie Naessens t 051 23 60 33 e winnie.naessens@azdelta.be
Fabienne Sinnaeve t 051 23 38 79  fabienne.sinnaeve@azdelta.be
Mieke Traen t 051 23 81 18 mieke.traen@azdelta.be
Jasmijn De Bouvere 050 23 23 29 jasmijn.debouvere@azdelta.be
Katrien Devidt 050 23 26 49 katrien.devidt@azdelta.be

Diëtisten

Lien Biesbrouck t 051 23 80 24 e lien.biesbrouck@azdelta.be
Joke De Clercq t 051 23 71 54 joke.declercq@azdelta.be
Gill Dejager t 051 23 81 86  gill.dejager@azdelta.be
Fabienne Descamps 051 23 38 79 fabienne.descamps@azdelta.be

Aline Lamblin t 056 52 22 89 aline.lamblin@azdelta.be
Nele Delrue t 050 23 27 38 nele.delrue@azdelta.be
Lies Petyt 050 23 27 33 e lies.petyt@azdelta.be

Sociale dienst

(campus Westlaan) Fien Debeuf 051 23 71 38 fien.debeuf@azdelta.be
(campus Westlaan) Ine Demulder 051 23 71 38 e ine.demulder@azdelta.be
(campus Westlaan) Febe D'Hallewin t 051 23 81 89 e febe.dhallewin@azdelta.be
(campus Westlaan) Fallon Van Gheluwe t 051 23 38 77 e fallon.vangheluwe@azdelta.be
(campus Menen) Stephanie Pattyn 056 52 22 35  stephanie.pattyn@azdelta.be
(campus Menen) Steve Lapère t 056 52 22 35  e steve.lapere@azdelta.be
(campus Menen) Delphine Roelens 056 52 22 37 delphine.roelens@azdelta.be
(campus Torhout) Lieve Deprez t 050 23 26 50 e lieve.deprez@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht 056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be
Anne Coussement 051 23 81 55 anne.coussement@azdelta.be
Chris Deconinck 056 52 21 37 chris.deconinck@azdelta.be
Ilse Plancke 051 23 71 23 ilse.plancke@azdelta.be