Vaatchirurgen of vasculaire chirurgen onderzoeken en behandelen aandoeningen van alle bloedvaten in het lichaam (behalve de kransslagaders rond het hart). Dat kan gaan over spataders, maar ook over allerlei vormen van slagaderverkalking waarvoor een stent of een overbrugging nodig is. Ook slagaderverwijding (een aneurysma) kunnen we op verschillende manieren behandelen. Een van de technieken is het plaatsen van een op maat gemaakte endoprothese. Deze techniek is uniek in onze provincie.
We hebben ook veel aandacht voor chronische wonden op de benen. Die wonden worden vaak door een bloedvatprobleem veroorzaakt.

Voor de longchirurgie werken we nauw samen met de dienst longziekten. We opereren goedaardige aandoeningen zoals klaplongen of longabcessen, maar ook longkanker of uitzaaiingen van andere tumoren. Dit kan meestal met een kijkoperatie.

AZ Delta is een van de belangrijkste centra voor long- en vaatchirurgie in West-Vlaanderen. Elke vaatbehandeling kan er worden uitgevoerd met erkenning van de overheid. Dat is belangrijk voor de terugbetaling aan de patiënt.

Secretariaat long- en vaatchirurgie campus Wilgenstraat 051 23 71 08 vaatchirurgie.wilg@azdelta.be
Secretariaat long- en vaatchirurgie campus Menen 056 52 21 40 secr.chirurgie.menen@azdelta.be
Secretariaat long- en vaatchirurgie campus Rembert Torhout 050 23 24 24 of secr.chirurgie.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Annick Custers t 051 23 68 25 e annick.custers@azdelta.be
Silke Verstraete 051 23 21 93 silke.verstraete@azdelta.be

Diëtist

Daisy Alleman t 051 23 75 47 daisy.alleman@azdelta.be

Sociale dienst

Sharon Cool 051 23 80 37 e sharon.cool@azdelta.be

Spirituele zorg

Chris Deconinck 056 52 21 37 chris.deconinck@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke 051 23 39 65 bruno.vanruymbeke@azdelta.be