Longartsen of pneumologen zijn gespecialiseerd in aandoeningen van de longen en het ademhalingsstelsel. Rokerslong (COPD), astma, longinfecties of longkanker zijn aandoeningen die de dienst longziekten of pneumologie behandelt. Ook patiënten met slaapgebonden ademhalingsstoornissen zoals snurken of apneu (plots even stoppen met ademen) kunnen een beroep doen op de longarts. 

De artsen van de dienst longziekten van AZ Delta werken mee aan een Europees onderzoek om nieuwe technieken te ontwikkelen voor de behandeling van rokerslong.
In verband met longkanker is er de laatste jaren een enorme evolutie in de diagnose en behandeling. Zo is er onder meer heel wat nieuwe medicatie voor longziekten beschikbaar. Sinds kort passen de longartsen van AZ Delta een nieuwe techniek toe voor de diagnose van longkanker om een betere keuze te maken voor de behandeling. Dat gebeurt via Next Generation Sequencing; een innovatieve techniek om afwijkingen in het DNA in kankercellen op te sporen.

De dienst longziekten werkt nauw samen met de dienst medische oncologie, long- en vaatchirurgie, en radiotherapie

Het slaapcentrum binnen de dienst longziekten wordt uitgebouwd op campus Brugsesteenweg. Heel wat mensen functioneren slecht door een slaapprobleem dat vaak miskend of onderschat wordt. Het is belangrijk om een slaapprobleem aan te kaarten bij de huisarts die kan doorverwijzen naar het slaaplab. Als u kampt met slapeloosheid kunt u worden geholpen met een slaaptraining of met een gedragstherapie bij een klinisch psycholoog. Bekijk hier een video over het verloop van het slaaponderzoek.

De dienst longziekten heeft ook een zorgpad ontwikkeld om de patiënt goed te kunnen begeleiden te begeleiden.

Tweewekelijks wordt op dinsdag vanaf 12 uur een multidisciplinair oncologisch consult georganiseerd waarbij artsen van alle betrokken disciplines de behandeling van patiënten bespreken.

In het domein van de bronchoscopische en chirurgische longvolumereductie is de dienst longziekten sinds juli 2018 gestart met een gespecialiseerde raadpleging voor patiënten met ernstig longemfyseem. Deze gespecialiseerde raadpleging gaat door op campus Wilgenstraat. In de eerste plaats wordt een zo nauwkeurig mogelijke analyse gemaakt van de longaandoening van de patiënt waarna een advies op maat wordt gegeven door een multidisciplinair team. Een afspraak hiervoor kan gemaakt worden via onderstaande telefoonnummers.

U vindt hier ook enkele infobrochures. 

Secretariaat longziekten Roeselare 051 23 72 16 of secr.long@azdelta.be
Secretariaat longziekten Menen 056 52 21 40 of secr.long@azdelta.be
Secretariaat longziekten campus Rembert Torhout 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

Secretariaat slaaplab 051 23 72 16 of secr. slaaplab@azdelta.be

Verpleegkundigen

Verpleegkundig consulenten

Geert Anthoons (Roeselare): t 051 23 72 23  e geert.anthoons@azdelta.be
Eline Malfait (Menen) t 056 52 22 48  e eline.malfait@azdelta.be

Verpleegkundig specialist slaaplab

Nathalie Cuvillier051 23 60 66  e nathalie.cuvillier@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Sociale dienst:

Inge Mestdagh (Roeselare) t 051 23 80 42  e inge.mestdagh@azdelta.be 
Delphine Roelens (Menen) t 056 52 22 37  e delphine.roelens@azdelta.be

Psychologen

Annick Custers (Roeselare) t 051 23 68 25  e annick.custers@azdelta.be
Lina Helaert  t 051 23 38 73 e lina.helaert@azdelta.be
Silke Verstraete (Menen) t 056 52 21 93  e silke.verstraete@azdelta.be

Diëtisten

Eva Van Bever (Roeselare) t 051 23 75 18  e eva.vanbever@azdelta.be
Lore Bulcaen (Menen) t 056 52 22 99  e  lore.bulcaen@azdelta.be
Eline Vanlerberghe (Menen) t 056 52 21 92  e eline.vanlerberghe@azdelta.be
Nele Delrue (Torhout) 050 23 27 38  nele.delrue@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht (Menen) t 056 52 20 37  e eva.albrecht@azdelta.be
Anne Coussement  051 23 81 55 anne.coussement@azdelta.be

 

Palliatieve zorg

Palliatief support team

Severine Pacquet (Roeselare) t 051 23 75 37 of e severine.pacquet@azdelta.be
Liesbet Scherpereel (Menen) t 056 52 21 96 of e liesbet.scherpereel@azdelta.be

Afdelingen

Verpleegafdeling oncologie 1A2 Roeselare – t 051 23 72 70 (hoofdverpleegkundige Chantal Deboodt)
Dagziekenhuis oncologie 1 Roeselare -  t 05123 78 25 (hoofdverpleegkundige Sofie Haerynck)
Dagziekenhuis oncologie 2 Roeselare : t 051 23 76 70 (adjunct-hoofdverpleegkundige Ingeborg Maddens)
Verpleegafdeling interne geneeskunde 3H2 Menen – t 056 52 24 20 (hoofdverpleegkundige Ellen Bruggeman)
Dagziekenhuis oncologie 3B1 Menen -  t 056 52 21 74 (hoofdverpleegkundige Christophe Delie)