De neurochirurg behandelt aandoeningen van het zenuwstelsel (hersenen, ruggenmerg, zenuwen) of de wervelkolom. Een neurochirurg opereert bijvoorbeeld een hernia in de hals of rug of een hersentumor.

Ook voor de dringende behandeling van hoofd- en wervelzuiltrauma's, bv. een hersenbloeding of een wervelbreuk, komt u terecht bij de neurochirurg. 

In verband met problemen zoals chronische pijn, neuro-oncologie en de ziekte van Parkinson, overlegt de neurochirurg met andere specialisten zoals de neurologen, de anesthesisten, radiologen en radiotherapeuten.

De dienst neurochirurgie gebruikt de nieuwste technieken en apparatuur voor

  • hersentumorchirurgie
  • operaties waarbij elektroden worden ingeplant in de hersenen om bewegingstoornissen aan te pakklen (DBS of Deep Brain Stimulation of stereotactische diepe hersenstimulatie bv. bij de ziekte van Parkinson in specifieke gevallen)
  • kijkoperaties in de hersenen (neuro-endoscopie)
  • uiterst precieze bestraling van tumoren (radiochirurgie)
  • complexe correcties van de wervenzuil bij aangeboren afwijkingen of breuken (complexe reconstructieve wervelzuilchirurgie)

Secretariaat neurochirurgie campus Brugsesteenweg 051 23 69 80 of secr.neurochirurgie.brug@azdelta.be
Secretariaat neurochirurgie campus Wilgenstraat en campus Menen 051 23 74 46 of secr.neurochirurgie.wilg@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Verpleegkundig specialist neuro

Winnie Depaepe  t 051 23 39 25 e winnefrede.depaepe@azdelta.be
Stijn Vandamme t 051 23 74 49 e stijn.vandamme@azdelta.be

Psychologen

Jonny Naert t 051 23 75 01 e jonny.naert@azdelta.be
Sofie Naert t 051 23 21 97 sofie.naert@azdelta.be
Jolien Stove 051 23 72 29 e jolien.stove@azdelta.be
Delphine Verbrugghe t 051 23 72 45 e delphine.verbrugghe@azdelta.be

Diëtist

Joke De Clercq t 051 23 71 54 e joke.declercq@azdelta.be

Sociale dienst

Melanie Coutant t 051 23 78 61 e melanie.coutant@azdelta.be

Spirituele zorg

Bruno Vanruymbeke t 051 23 39 65 e bruno.vanruymbeke@azdelta.be