Beroertezorg (Stroke unit)

Bij een beroerte gebeurt er een afsluiting in de hersenen. Dit leidt tot een zuurstoftekort waardoor hersenweefsel tijdelijk of definitief kan afsterven. 80 procent van de beroertes of CVA’s zijn herseninfarcten waarbij een bloedklonter het bloedvat afsluit. Daar bovenop kan een hersenbloeding optreden. Tijd is hierbij cruciaal. Bij een beroerte moet u zo snel mogelijk naar de dienst spoedgevallen gaan, zodat we meteen kunnen ingrijpen om blijvend letsel te voorkomen.

Let vooral op volgende symptomen: een scheefgetrokken mond, verminderde bewegingskracht in arm of been en spraakproblemen. Een van deze symptomen is belangrijk genoeg om naar het ziekenhuis te gaan. Noteer ook op welk uur deze symptomen zich voordeden.

Er is intussen een zorgtraject rond beroertezorg uitgewerkt. En er is ook een beroertezorgcoach aangesteld. 

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Sofie Naert t 051 23 21 97 e sofie.,naert@azdelta.be
Jolien Stove t 051 23 72 29 e jolien.stove@azdelta.be
Katrien Devidt 050 23 26 49 e katrien.devidt@azdelta.be

Diëtisten

Sarina Van Landuyt   051 23 80 49 e sarina.vanlanduyt@azdelta.be
Joséphine Vanoverbeke t 051 23 68 90 e josephine.vanoverbeke@azdelta.be
Annelies Velghe t  051 23 68 97 e annelies.velghe@azdelta.be

Sociale dienst

Melanie Coutant (Roeselare) t 051 23 78 61  e melanie.coutant@azdelta.be

Spirituele zorg

Roeselare
Anne Coussement  051 23 81 55 anne.coussement@azdelta.be

Menen
Eva Albrecht  056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be

Torhout
Els Margodt     t 050 23 26 52     e els.margodt@azdelta.be
Ingrid Espeel     t  050 23 26 59   e  ingrid.espeel@azdelta.be