Borstkliniek

De borstkliniek van AZ Delta, is als wettelijk erkende coördinerende borstkliniek, een centrum dat samenwerkt met een aantal borstklinieken in andere ziekenhuizen.

Alle artsen en paramedici die betrokken zijn bij de diagnose, de behandeling en de nazorg van borstkanker werken samen in de borstkliniek. De borstverpleegkundige speelt een centrale rol in de begeleiding van patiënten. 

Alle betrokken artsen, verpleegkundigen en paramedici bekijken elk individueel dossier om de best mogelijke behandeling voor elke patiënt te kunnen verzekeren:

  • oncoloog
  • gynaecoloog
  • chirurg
  • radiotherapeut
  • medische beeldvorming
  • nucleaire geneeskunde
  • anatoompathologie
  • plastische chirurgie
  • menselijke erfelijkheid
  • verpleegkundigen
  • paramedici

Ze komen elke week samen in het Multidisciplinair Oncologisch Consult (MOC). Elke patiënt wordt zowel voor als na de ingreep door alle betrokken artsen, verpleegkundigen en paramedici samen besproken.

Een afspraak maken voor een nieuwe patiënt kan het best via het centrale nummer van de borstkliniek, Dit is een multidisciplinaire samenwerking tussen chirurg, gynaecologen, medische oncologen, radiotherapeuten en borstverpleegkundigen.

Borstkliniek Roeselare
                      051 23 71 05
                      Blauwe lift, verdieping - 1, oranje lijn

Borstkliniek Menen
                       056 52 22 47
                       Route 50

Meer info over mammografie
Meer op www.borstkanker-vlaanderen.be

De borstkliniek werkt ook samen met patiëntenverenigingen. Meer info hier

Handboek borstcarcinoom

Artsen

Coördinatoren borstkliniek

Dr. Barbara Bussels
Dr. Helga Hellemans 

De borstkliniek werkt nauw samen met diverse diensten

Cel menselijke erfelijkheid: prof. dr. Bruce Poppe

 

Borstverpleegkundigen

De borstkliniek van AZ Delta is actief op campus Wilgenstraat en campus Brugsesteenweg in Roeselare en campus Menen.

Ingrid Van Neste Roeselare  t 051 23 38 55 e borstkliniek@azdelta.be
Eline Malfait Roeselare t 051 23 38 55 e borstkliniek@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Sociale dienst

Nancy Denoo, Roeselare  t 051 23 38 51 e nancy.denoo@azdelta.be
Steve Lapere, Menen t 056 52 22 35 e steve.lapere@azdelta.be

Psychologen

Horanka Uyttenhove, psychologe Roeselare  t 051 23 81 82 e horanka.uyttenhove@azdelta.be 
Ilse Doom, kinderpsychologe Vlinderhuis Roeselare  t 051 23 81 87 e ilse.doom@azdelta.be
Silke Verstraete, psychologe Menen  t 056 52 21 93 e silke.verstraete@azdelta.be

Diëtisten

Annelies Velghe, Roeselare  t 051 23 68 97    e annelies.velghe@azdelta.be
Eline Vanlerberghe, Menen  t 056 52 21 92    e eline.vanlerberghe@azdelta.be

Kinesitherapeuten

Lore Gaillez  e lore.gaillez@azdelta.be
Deborah Vanderhaeghen e deborah.vanderhaeghen@azdelta.be
Marijke Vanhoorelbeke e marijke.vanhoorelbeke@azdelta.be
Aline Veracx  e aline.veracx@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht  056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be
Ilse Plancke 051 23 71 23 ilse.plancke@azdelta.be

Afdelingen

Dagziekenhuis oncologie 1 Roeselare  t 051 23 78 25 (hoofdverpleegkundige Sofie Haerynck)
Dagziekenhuis oncologie 2 Roeselare: t 051 23 76 70 (adjunct-hoofdverpleegkundige Ingeborg Maddens)