Chirurgie

De dienst chirurgie of heelkunde legt zich toe op een breed scala van aandoeningen en chirurgische technieken. Dat gaat van kleine chirurgie (proctologie, hemorroiden, liesbreuken, huidletsels) tot zeer gespecialiseerde chirurgie zoals borst- en rectumchirurgie, pancreas-,  lever- en slokdarmchirurgie en obesitaschirurgie. Zo is er obesitaschirurgie op elke campus een volledig team dat voor maar ook lang na de ingreep de patiënt begeleidt.

Door de omvang van de dienst en het ziekenhuis krijgen heel wat chirurgen de kans om zich toe te spitsen op deeldomeinen en dus een grote expertise op te bouwen voor specifieke ingrepen. De chirurgen gebruiken ook de nieuwste wetenschappelijke technieken.  Daardoor stijgt het succes van de behandeling. ​De chirurgen werken in team en verwijzen, als dat aangewezen is, naar de meeste gespecialiseerde chirurg voor bepaalde ingrepen. als het over complexe chirurgie gaat, overleggen de chirurgen met de artsen van alle betrokken disciplines. 

De dienst streeft ernaar om bij de raadpleging de behandeling duidelijk te overleggen met de patiënt die een chirurgische ingreep ondergaat . De chirurg geeft ook vooraf uitleg aan de patiënt over alle aspecten van de ingreep, het verblijf en de nazorg.

Hieronder geven we u een duiding bij de meest frequente aandoeningen waar de dienst chirurgie mee te maken krijgt. Aarzel niet om ons te contacteren  voor overleg of meer informatie :

  • Bariatrie of obesitaschirurgie 
  • Buikwandchirurgie: liesbreuk, littekenbreuk 
  • Abdominale chirurgie: maag, darm, lever, milt, galblaas 
  • Dermatologische of huidchirurgie 
  • Oncologische chirurgie
  • Slokdarmchirurgie 
  • Borstchirurgie 
  • Longziekten 
  • Slokdarmaandoeningen  
  • Chirurgie in de borstkas
  • Corrigerende chirurgie: abdominoplastie, armlift
  • Colorectale chirurgie
  • Pancreaschirurgie
  • Proctologie: anorectale aandoeningen
  • Kinderchirurgie 
  • Spoed- en traumachirurgie

Er is ook een wondkliniek  met twee verpleegkundig specialisten wondzorg. 

Secretariaat chirurgie Roeselare 051 23 71 09 of secr.chirurgie.rumbeke@azdelta.be
Secretariaat chirurgie Menen 056 52 22 43 of secr.chirurgie.menen@azdelta.be
Secretariaat chirurgie Rembert Torhout 050 23 24 24 of secr.chirurgie.torhout@azdelta.be

 

Toegelaten chirurgen

Dr. Peter Lissens (Sint-Andriesziekenhuis Tielt)
Dr. Mehrdad Biglari (Sint-Andriesziekenhuis Tielt)

Dr. Jan Lesaffer (AZ Sint-Jan Brugge): long- en slokdarmchirurgie
Dr. Annick D’Haeninck (Jan Yperman Ziekenhuis) : longchirurgie
Dr. Christophe Dedecker (Sint-Jozef Izegem): slokdarm- en pancreaschirurgie

Verpleegkundigen

Verpleegkundig consulenten oncologie

Dominiek De Jonckheere 051 23 72 18  dominiek.dejonckheere@azdelta.be
Simon De Snouck t 051 23 73 32 e simon.desnouck@azdelta.be

Verpleegkundig consulenten wondzorg

Wondzorgcentrum

Patiëntenbegeleiding

Diëtisten

Ann Dejager t 051 23 75 45 e ann.dejager@azdelta.be
Kristel Beheyt t 051 23  75 46 e kristel.beheyt@azdelta.be
Marianne Casteele t 056 52 22 88 e marianne.casteele@azdelta.be
Saar Vankeirsbilck t 051 23 71 52 e saar.vankeirsbilck@azdelta.be
Ann-Sophie Vuylsteke t 050 23 26 30 e ann-sophie.vuylsteke@azdelta.be
Rita Wauman050 23 27 39  e rita.wauman@azdelta.be

Psychologen

Annick Custers t 051 23 75 63 e annick.custers@azdelta.be
Jasmijn De Bouvere (Torhout) t 050 23 23 29 e jasmijn.debouvere@azdelta.be
Horanka Uyttenhove (Roeselare) t 051 23 81 82 e horanka.uyttenhove@azdelta.be

Psychologen bariatrische chirurgie

Sofie Naert t 056 52 21 97 e sofie.naert@azdelta.be
Sara Willems t 051 23 81 82 e sara.willems@azdelta.be

Sociale dienst

Sharon Cool  (Roeselare) 051 23 80 37 sharon.cool@azdelta.be
Leen De Laere (Torhout)  t 050 23 26 51 e leen.delaere@azdelta.be
Delphine Roelens (Menen)056 52 22 37 delphine.roelens@azdelta.be 

Spirituele zorg

Chris Deconinck  056 52 21 37  chris.deconinck@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke  051 23 39 65  bruno.vanruymbeke@azdelta.be
Anne Coussement  t 051 23 81 55 e anne.coussement@azdelta.be