Fysische geneeskunde-revalidatie

Fysische geneeskunde en revalidatie verhelpt aandoeningen aan het bewegingsstelsel zonder operatie zoals spier-, pees- en gewrichtsletsels en nek- en rugproblemen. Meestal met medicatie, manuele technieken, aangepaste oefeningen of soms met inspuitingen. Het team bestaat uit kinesitherapeuten, ergotherapeuten, logopedisten, ergonomen en psychologen. 
Daarnaast begeleiden zij ook de revalidatie na zware aandoeningen zoals een beroerte of zware operaties, of bij parkinson, ALS, verlammingen....
Er is een programma voor de revalidatie van luchtwegen bij kinderen en de dienst begeleidt ook kinderen en volwassenen met ernstig overgewicht. 

Bij de revalidatie gebruikt de dienst fysische geneeskunde modern materiaal zoals de Lokomat, een toestel waarin een verlamde of deels verlamde patiënt opnieuw leert stappen met ondersteuning van een computergestuurd robotsysteem. 

De Neurocom Balance Master is dan weer een toestel met vele mogelijkheden op gebied van evenwichtsproblemen en dit toestel laat ook om objectieve testen af te nemen en een specifiek behandelschema op te stellen.

Voor reumatische aandoeningen die met ontstekingen te maken hebben, worden reumatologen ingeschakeld. 

Secretariaat Roeselare 051 23 61 45 of secr.fysio@azdelta.be
Secretariaat Menen 056 52 26 85 of secr.fysio.menen@azdelta.be
Secretariaat campus Rembert Torhout 050 23 24 92 of secr.fysio.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Lieselot Carly t 051 23 39 36 e lieselot.carly@azdelta.be
Sofie Naert t 051 232197 e sofie.naert@azdelta.be
Winnie Naessens t 051 23 60 33 e winnie.naessens@azdelta.be
Daphne Neve t 051 23 69 88 e daphne.neve@azdelta.be
Bart Van Laethem  e bart.vanlaethem@azdelta.be

Diëtisten

Evie Landuyt t 051 23 68 91 e evie.landuyt@azdelta.be
Eline Vanlerberghe t  056 52 2192  e eline.vanlerberghe@azdelta.be

Lore Bulcaen t 056 52 22 99  e lore.bulcaen@azdelta.be
Dominique Vanbossele t 051 23 75 48  e dominique.vanbossele@azdelta.be
Lies Petyt t 050 23 27 33 e lies.petyt@azdelta.be

Sociale dienst

Bart Boudry t 051 23 80 60 e bart.boudry@azdelta.be
Delphine Roelens 056 52 22 37   e delphine.roelens@azdelta.be
Stephanie Warlop  051 23 65 21 e stephanie.warlop@azdelta.be

Spirituele zorg

Mieke Corneillie t  051 23 63 21 e mieke.corneillie@azdelta.be
Chris Deconinck t 056 52 21 37 e chris.deconinck@azdelta.be