Geriatrie

Geriatrische patiënten zijn (hoog)bejaarden met vaak meerdere aandoeningen en problemen tegelijkertijd. Dit maakt hen bijzonder kwetsbaar. De problemen kunnen van lichamelijke, psychische en sociale aard zijn. Vaak voorkomende aandoeningen en problemen zijn:

  • mobiliteitsproblemen
  • incontinentieproblemen
  • verwardheid
  • eenzaamheid

Als er meerdere onderzoeken nodig zijn, kan dit voor oudere mensen met meerdere aandoeningen ingepland worden op één dag. De patiënt wordt dan de hele tijd begeleid door een verpleegkundige.  Het hele team dat de patïent volgt bestaat uit geriaters ergotherapeuten, kinesisten, psychologen en diëtisten Zij hebben ook aandacht voor problemen zoals een verminderde eetlust, eventuele problemen met het geheugen, of andere factoren die er toe kunnen leiden dat de oudere patiënt meer kans loopt om te vallen.  Een val kan namelijk zware gevolgen hebben voor een oudere patiënt. Een val vermijden is dus erg belangrijk.
Alle gegevens worden dan besproken met de patiënt en de familie en er wordt een voorstel gedaan voor een mogelijke behandeling. 's Avonds kan de patiënt dan weer gewoon naar huis.

Secretariaat campus Rumbeke en campus Menen: 051 23 80 29 of geriatrie@azdelta.be
Secretariaat campus Rembert Torhout: 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Campus Rumbeke

Fleur Leuwers t  +32 (0)51 23 75 65  e fleur.leuwers@azdelta.be
Sarah Ruyssinck t  +32 (0)51 23 38 79 e sarah.ruyssinck@azdelta.be
Phaedra Gryp t  +32 (0)51 23 73 49  e phaedra.gryp@azdelta.be
Mieke Traen  t  +32 (0)51 23 81 18  e mieke.traen@azdelta.be
Evi Dekeyser  t  +32 (0)51 23 82 07 e evi.dekeyser@azdelta.be

 

Campus Menen

Sofie Naert 056 52 21 97 e sofie.naert@azdelta.be

Campus Torhout

Jasmijn De Bouvere 050 23 23 29 jasmijn.debouvere@azdelta.be
Katrien Devidt 050 23 26 49 katrien.devidt@azdelta.be

Diëtisten

Lien Biesbrouck t 051 23 80 24 e lien.biesbrouck@azdelta.be
Nele Delrue t 050 23 27 38 nele.delrue@azdelta.be
Aline Lamblin t 056 52 22 89 aline.lamblin@azdelta.be
Lies Petyt 050 23 27 33 e lies.petyt@azdelta.be
Sarina Van Landuyt t  051 23 80 49 e sarina.vanlanduyt@azdelta.be
Ann-Sophie Vuylsteke t 050 23 26 30 e ann-sophie.vuylsteke@azdelta.be

Sociale dienst

Campus Rumbeke

Fien Debeuf 051 23 71 38 fien.debeuf@azdelta.be
Siham El Mhassani t 051 23 81 89 e siham.elmhassani@azdelta.be
Fallon Van Gheluwe t 051 23 38 77 e fallon.vangheluwe@azdelta.be

Campus Menen

Febe D’Hallewin, t 056 52 22 35  febe.dhallewin@azdelta.be
Delphine Roelens 056 52 22 37 delphine.roelens@azdelta.be

Campus Torhout

Lieve Deprez 050 23 26 50 lieve.deprez@azdelta.be

Spirituele zorg

Roeselare
Mieke Corneillie      051 23 63 21     mieke.corneillie@azdelta.be
Anne Coussement     051 23 81 55     anne.coussement@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke    051 23 39 65     bruno.vanruymbeke@azdelta.be
Emmanuel Wybo     051 23 72 39     emmanuel.wybo@azdelta.be

Menen
Eva Albrecht       056 52 20 37      eva.albrecht@azdelta.be
Chris Deconinck    056 52 21 37     chris.deconinck@azdelta.be

Torhout
Els Margodt     050 23 26 52     els.margodt@azdelta.be
Ingrid Espeel      050 23 26 59     ingrid.espeel@azdelta.be

Voorafgaande zorgplanning en palliatieve zorg

Rumbeke
Stefaan Desmet
t 051 23 81 70
stefaan.desmet@azdelta.be

Menen
Liesbet Scherpereel
t 056 52 21 96
liesbet.scherpereel@azdelta.be

Torhout
Ingeborg Fleurbaaij
t 050 23 26 17
ingeborg.fleurbaaij@azdelta.be