Hartziekten (cardiologie)

Een cardioloog of een hartspecialist focust op aandoeningen van het hart. Een team van hartspecialisten staat dag en nacht klaar om patiënten op te vangen. Bij plotse kortademigheid, een felle pijn in de hartstreek, bewusteloosheid of hevige hartkloppingen, moet u meteen de huisarts bellen of naar de spoedgevallendienst komen. Gelukkig kunnen de artsen bij meer en meer hartziekten helpen met een goede behandeling. Dat kan met medicatie zijn maar ook met een ingreep. 

Hierbij hoort ook de behandeling in het catheterisatielab (cathlab) en de aanpak van hartritmestoornissen in het elektrofysiologielaboratorium. De cardiologen werken hiervoor nauw samen met de hartchirurgen.

In het cathlab worden beelden gemaakt van de kransslagaders en kunnen de vernauwingen van de aders worden opengemaakt door een dilatatie, dat is een balonnetje dat opgeblazen wordt in de kransslagader om zo de vernauwing ongedaan te maken. Er kan gelijktijdig ook een stent (een buisje) in de kransslagader worden ingebracht.

AZ Delta is een van de twee ziekenhuizen in West-Vlaanderen die een erkenning heeft voor het volledige zorgprogramma voor hartpatiënten. Dat betekent dat zowel de diagnose, de behandeling als de revalidatie op een hoog peil staat.

Meer info over specifieke hartaandoeningen

Secretariaat Roeselare en Menen 051 23 72 51 of secr.hartziekten@azdelta.be 
Secretariaat campus Rembert Torhout 050 23 24 03 of secr.hartziekten.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psycholoog

Sam Calmeyn t 05123 71 77 e sam.calmeyn@azdelta.be

Diëtist

Ann Dejager t 051 23 75 45 e ann.dejager@azdelta.be
Kristel Beheyt t 051 23 75 46 e kristel.beheyt@azdelta.be
Chantal Dhondt 050 23 26 30 chantal.dhondt@azdelta.be

Sociale dienst

Sofie Van Hecke 051 23 38 53 sofie.vanhecke@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht 056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be
Anne Coussement  051 23 81 55 anne.coussement@azdelta.be