Intensieve zorg

Op de afdeling intensieve zorg verzorgen we kritieke patiënten. Patiënten die een hersenoperatie of een hartoperatie hebben ondergaan, na zware ongelukken of  bij een ernstige ziekte zoals bv. levenssbedreigende longontsteking met nood aan kunstmatige beademing. Artsen en gespecialiseerde verpleegkundigen volgen de toestand van de patiënt continu en zorgvuldig op.

Op intensieve zorg is hoogtechnologische geneeskunde aan de orde. De patiënt is afhankelijk van allerlei hoogwaardige technische apparatuur met tal van katheters (buisjes in de bloedbaan).

Behalve de medisch-technische opvolging is er ook veel aandacht voor de ondersteuning van de patiënt en zijn familie op emotioneel en psychologisch vlak.

Meer info over een opname op intensieve zorg

Patiëntenbegeleiding

Psycholoog

Sam Calmeyn t 05123 71 77 sam.calmeyn@azdelta.be

Diëtisten

Joke De Clercq 051 23 71 54  joke.declercq@azdelta.be
Aline Lamblin 056 52 22 89 aline.lamblin@azdelta.be
Chantal Dhondt 050 23 26 30 chantal.dhondt@azdelta.be

Sociale dienst

Frederik Heytens t 051 23 78 63 e frederik.heytens@azdelta.be

Spirituele zorg

Anne Coussement  051 23 81 55 anne.coussement@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke 051 23 39 65 bruno.vanruymbeke@azdelta.be