Kinderziekten (pediatrie)

Baby ‘s en kinderen van 0 tot en met 15 jaar kunnen terecht op de dienst kinderziekten of pediatrie. Pediatrie of kindergeneeskunde is een tak van de geneeskunde specifiek bedoeld voor het kind. Vaak voorkomende klachten zijn problemen met voeding, plassen, stoelgang, en luchtwegen. 
Naast de algemene kindergeneeskunde is er een uitgebreid aanbod aan medische disciplines op kindermaat. Zo heeft de dienst kinderziekten een gespecialiseerde afdeling neonatalogie voor vroeggeboren kinderen. Er zijn kinderartsen gespecialiseerd in neurologie, kinderdiabetes, allergie, longziekten, maag-darm-leverziekten, plasproblemen, eetstoornissen en kinderobesitas. 

In Roeselare zijn er per week 3 kinderartsen aan het werk, met een beurtrol. Een arts onderzoekt de pasgeborenen in de kraamafdeling. De tweede arts is verantwoordelijk voor de dienst neonatologie en het verloskwartier. De derde arts staat in voor de opvang van kinderen in de kinderafdeling en de dienst spoedgevallen. 
Door ons wetenschappelijk werk zijn we een erkende stageplaats pediatrie, waardoor twee assistenten (UZ Leuven en UZ Gent) mee roteren in het werkschema. Door deze werkorganisatie kunnen we de continuïteit van de zorg gegaranderen.. Dankzij het elektronisch medisch dossier blijven alle kinderartsen op de hoogte van de medische geschiedenis van ieder kind. Twee maal per week worden de gehospitaliseerde kinderen met de voltallige groep kinderartsen besproken. 

ROESELARE
Ga met een ziek kind naar campus Brugsesteenweg. Overdag via centrale ingang. Na 21 uur via Gasthuisstraat (via de kraamafdeling, druk op de nachtbel)
Ga met gewonde kinderen naar dienst spoedgevallen op campus Wilgenstraat (ingang via Meensesteenweg)

Secretariaat kinderziekten: 051 23 63 94 of na de kantooruren via de kinderafdeling: 051 23 62 31

MENEN
Secretariaat kinderziekten dr. Ann Demeester en dr. Jijo John: 056 53 05 33 of kinderafdeling: 056 52 24 90
Secretariaat dr. Peter Boucquey  057 33 36 03

CAMPUS REMBERT TORHOUT
Secretariaat 050 23 24 34 of secr.kinderziekten.torhout@azdelta.be

Meer informatie over kinderen in het ziekenhuis

Meer informatie over specifieke kinderziekten en/of behandelingen

 

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Leen van Herck t 051 23 38 59 e leentje.vanherck@azdelta.be
Ilse Doom t 051 23 71 70 e ilse.doom@azdelta.be
Jasmijn De Bouvere 050 23 23 29 jasmijn.debouvere@azdelta.be

Diëtisten

Marianne Casteele t 056 52 22 88 e marianne.casteele@azdelta.be
Dominique Vanbossele (enkel voor kinderdiabetes) t 051 23 75 48 e dominique.vanbossele@azdelta.be
Sarina Van Landuyt (enkel voor kinderdiabetes) t 051 23 75 48 e sarina.vanlanduyt@azdelta.be
Joséphine Vanoverbeke t 051 23 68 90 e josephine.vanoverbeke@azdelta.be

Sociale dienst

Omaar Dewulf 056 52 22 36 omaar.dewulf@azdelta.be
Melissa Creteur 051 23 68 15 melissa.creteur@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht 056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be
Mieke Corneillie t  051 23 63 20  e mieke.corneillie@azdelta.be