Medische oncologie

De medisch oncologen behandelen patiënten die lijden aan een kanker of een kwaadaardige aandoening met medicatie zoals chemotherapie. 

Team diverse specialisten

Daarvoor overleggen de medisch oncologen met andere artsen zoals chirurgen, radiotherapeuten, radiologen, pathologen en klinisch biologen, maag-darmspecialisten, longartsen, gynaecologen, urologen, neus-keel-oorartsen, mons-kaak-aangezichtschirurgen, neurochirurgen  al naargelang het type aandoening. Dat gebeurt in het multidisciplinair overleg. De dienst wordt ondersteund door een uitgebreide equipe van gespecialiseerde verpleegkundigen en patiëntenbegeleiders. Ook oncologen gespecialiseerd in longziekten en maag-darm-leverartsen behandelen patiënten met kanker. 

Palliatieve ondersteuning

Als er geen behandeling meer mogelijk is, volgen de medisch oncologen de patiënten verder op om de symptomen onder controle te houden, samen met het team palliatieve ondersteuning.

Wetenschappelijk onderzoek

De dienst medische oncologie is ook sterk actief binnen de afdeling voor klinische research van het AZ Delta  waar de allernieuwste medicaties voor kwaadaardige aandoeningen en bloedziekten toegepast worden. 

U kunt voor deze dienst digitaal een afspraak maken via het patiëntenportaal https://mijn.azdelta.be

Secretariaat medische oncologie 051 23 73 42 of secr.oncologie@azdelta.be
Secretariaat medische oncologie campus Rembert Torhout 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

Verpleegkundig consulent

Siska Verstraete  Roeselare  051 23 75 32 of e siska.verstraete@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Patiëntenverenigingen

De dienst oncologie werkt samen met diverse patiëntenverenigingen.

Psychologe-seksuologe

Joke Corneillie t 051 23 38 80 e joke.corneillie@azdelta.be

Psychologen

Annick Custers t 051 23 75 63 annick.custers@azdelta.be
Ilse Doom, Het Vlinderhuis  t 051 23 81 87 e ilse.doom@azdelta.be
Delphine Verbrugghe t 051 23 72 45 delphine.verbrugghe@azdelta.be
Jasmijn De Bouvere 050 23 23 29 jasmijn.debouvere@azdelta.be

Verpleegkundig palliatief expert

Els Delanoy  t 051 23 75 37  e els.delanoy@azdelta.be

Diëtisten

Lore Bulcaen t 056 52 22 99  e lore.bulcaen@azdelta.be
Saar Vankeirsbilck t 051 23 71 52  e saar.vankeirsbilck@azdelta.be
Eline Vanlerberghe t  056 52 2192  e eline.vanlerberghe@azdelta.be
Nele Delrue 050 23 27 38 nele.delrue@azdelta.be
Annelies Velghe (campus Rumbeke) t 051 23 68 97 e annelies.velghe@azdelta.be

Sociale dienst

Nancy Denoo (campus Rumbeke) t 051 23 38 51 e nancy.denoo@azdelta.be
Hannah Ingels (campus Rumbeke) t 051 23 78 62 hannah.ingels@azdelta.be
​Ilse Baert (campus Menen) 056 52 22 35 e ilse.baert@azdelta.be
Leen Delaere (campus Torhout) t 050 23 26 51 e leen.delaere@azdelta.be
Marieke Trybou (campus Torhout)  t 050 23 26 54 e marieke.trybou@azdelta.be

Spirituele zorg

Roeselare
Mieke Corneillie  t 051 23 63 21  e mieke.corneillie@azdelta.be
Ingrid Espeel t  050 23 26 59 e  ingrid.espeel@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke  t 051 23 39 65  e bruno.vanruymbeke@azdelta.be

Menen
Eva Albrecht  t 056 52 20 37  e eva.albrecht@azdelta.be

Torhout
Els Margodt  t 050 23 26 52  e els.margodt@azdelta.be
Ingrid Espeel 050 23 26 59 ingrid.espeel@azdelta.be

Voorafgaande zorgplanning en palliatieve zorg

Rumbeke
Stefaan Desmet 
051 23 81 70
e stefaan.desmet@azdelta.be

Menen
Liesbet Scherpereel
056 52 21 96
liesbet.scherpereel@azdelta.be

Torhout
Ingeborg Fleurbaaij
050 23 26 17
e ingeborg.fleurbaaij@azdelta.be