Neurologie

Neurologie spitst zich toe op de hersenen, het ruggenmerg en de zenuwen en op spieraandoeningenDe neuroloog behandelt ziekten zoals epilepsie, de ziekte van Parkinson, multiple sclerose en dementie. Voor de ziekte van Parkinson is er een apart dagziekenhuis.

Allerlei vormen van hoofdpijn zoals migraine behoren tot het domein van de neurologie en ook infecties van het zenuwstelsel zoals meningitis.
De neuroloog zorgt ook voor patiënten met een beroerte (herseninfarct of hersenbloeding), een hersenvliesontsteking, een hersenschudding of een coma.

De dienst heeft ook een afdeling neurorevalidatie. Bij geheugenproblemen kunt u aankloppen bij de geheugenkliniek. 


Secretariaat neurologie campus Rumbeke 051 23 74 41 of secr.neurologie.rumbeke@azdelta.be
Secretariaat neurologie campus Menen 056 52 21 72 of secr.neurologie.menen@azdelta.be
Secretariaat neurologie campus Rembert Torhout 050 23 24 26 of secr.neurologie.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Patiëntenverenigingen

De dienst werkt nauw samen met diverse patiëntenverenigingen

Verpleegkundig consulent neurologie / parkinsonverpleegkundige 

Stefaan Vandekinderen  051 23 39 25 e stefaan.vandekinderen@azdelta.be

Psychologen 

Campus Rumbeke
Lize Depoortere  t  +32 (0)51 23 75 01 e lize.depoortere@azdelta.be
Jolien Stove  +32 (0)51 23 72 29  jolien.stove@azdelta.be

Campus Menen
Sofie Naert  +32 (0)56 52 21 97  e sofie.naert@azdelta.be
Evi Dekeyser  +32 (0)51 23 82 07 e evi.dekeyser@azdelta.be

Campus Torhout
Katrien Devidt  t  +32 (0)50 23 26 49  e katrien.devidt@azdelta.be

Diëtisten

Evie Landuyt t 051 23 68 91 e evie.landuyt@azdelta.be
Lies Petyt t 050 23 27 33 lies.petyt@azdelta.be
Joséphine Vanoverbeke t 051 23 68 90 e josephine.vanoverbeke@azdelta.be
Sarina Van Landuyt t 051 23 68 81 e sarina.vanlanduyt@azdelta.be

Sociale dienst

Melanie Coutant (Roeselare) 051 23 78 61 e  melanie.coutant@azdelta.be

Spirituele zorg

Roeselare
Anne Coussement     051 23 81 55     anne.coussement@azdelta.be

Menen
Eva Albrecht       056 52 20 37      eva.albrecht@azdelta.be

Torhout
Els Margodt     050 23 26 52     els.margodt@azdelta.be
Ingrid Espeel      050 23 26 59     ingrid.espeel@azdelta.be

Voorafgaande zorgplanning en palliatieve zorg

Rumbeke

Stefaan Desmet 
t 051 23 81 70
stefaan.desmet@azdelta.be

Menen
Liesbet Scherpereel
t 056 52 21 96
liesbet.scherpereel@azdelta.be

Torhout
Ingeborg Fleurbaaij
t 050 23 26 17
ingeborg.fleurbaaij@azdelta.be