Spoedgevallen-urgentiegeneeskunde

AZ Delta heeft in Roeselare 1 centrale spoed op campus Wilgenstraat met ingang in de Meensesteenweg 92. Er is dus géén dienst spoedgevallen meer op campus Brugsesteenweg. De campussen in Menen en Torhout hebben een eigen afdeling spoedgevallen.

Dienst spoedgevallen Wilgenstraat Roeselare (ingang via de Meensesteenweg)  051 23 77 08
Dienst spoedgevallen Oude Leielaan 6 Menen  056 52 25 00
Dienst spoedgevallen Sint-Rembertlaan 21 Torhout  050 23 23 01

In Roeselare kunnen ouders met een ziek kind jonger dan 15 jaar kunnen terecht op campus Brugsesteenweg, waar de kinderafdelingen en de kinderartsen gehuisvest zijn. U kunt het best contact opnemen met het secretariaat kinderziekten op 051 23 63 94. Na de werkuren belt u met de afdeling kinderziekten op 051 23 62 31. De kinderarts van wacht helpt u dan verder.

Als u plots ziek wordt of bij een ongeval betrokken raakt en dringend verzorging nodig hebt, dan is het team spoedgevallen dag en nacht beschikbaar om snel en deskundig hulp te bieden. De dienst spoedgevallen kan de huisarts niet vervangen. In principe kunt u altijd best eerst bij de huisarts langsgaan, maar in acute noodsituaties kunt u een beroep doen op de spoeddienst.

Urgentieartsen (of spoedartsen) staan in voor de eerste opvang van dringende gevallen. Om u de best mogelijke zorg te verlenen werken spoedartsen en anesthesisten nauw samen met de verschillende specialisten van het ziekenhuis.

De dringendste patiënten helpen we eerst. Levensbedreigende situaties en kinderen krijgen steeds voorrang. We doen ons uiterste best om u snel mogelijk te helpen.
Praktisch houdt u best uw identiteitskaart en uw verwijzingsbriefje bij de hand voor de inschrijving aan de balie. Geld en juwelen of andere waardevolle voorwerpen brengt u beter niet mee. In het belang van de patiënt wordt slechts één begeleider toegelaten.
De spoedarts of verpleegkundigen kunnen de begeleiders verzoeken om plaats te nemen in de wachtzaal. We hopen dat u daar begrip voor hebt. Soms kan het gebeuren dat patiënten in paniek zijn en denken dat de hulp niet op zich kan laten wachten, ook dan is het van belang om rustig te blijven en te vertrouwen op de deskundigheid van artsen en verpleegkundigen.

De spoedartsen kunnen rekenen op de samenwerking van de dienst anesthesie en de 12 andere specialisaties die permanenties doen op de dienst spoedgevallen.

Patiëntenbegeleiding

Psycholoog

Sam Calmeyn, 051 23 65 65 e sam.calmeyn@azdelta.be

Diëtisten

Joke De Clercq t 051 23 71 54 joke.declercq@azdelta.be
Evie Landuyt t 051 23 68 91 evie.landuyt@azdelta.be
Aline Lamblin t 056 52 22 89 aline.lamblin@azdelta.be

Sociale dienst

Frederik Heytens (Roeselare) t 051 23 78 63 e frederik.heytens@azdelta.be
Omaar Dewulf (Menen)  t 056 52 22 36 e omaar.dewulf@azdelta.be
Stephanie Pattyn (Menen)  056 52 22 35 e stephanie.pattyn@azdelta.be
Delphine Roelens  (Menen) t 056 52 22 37 delphine.roelens@azdelta.be

Spirituele zorg

Chris Deconinck 056 52 21 37 chris.deconinck@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke 051 23 39 65 bruno.vanruymbeke@azdelta.be