Maag-darm-leverziekten (gastro-enterologie)

Maag-darm-leverartsen of gastro-enterologen behandelen alle problemen in verband met de spijsvertering, maag, slokdarm, dikke en dunne darm, anus, lever, galblaas en pancreas. De dienst gastro-enterologie voert onder meer een endoscopie uit in de darmen om na te gaan of er geen poliepen of kwaadaardige gezwellen te vinden zijn. Jaarlijks nemen de gastro-enterologen honderden poliepen weg uit voorzorg, om op die manier darmkanker te voorkomen.

AZ Delta is gerenommeerd om zijn geavanceerde endoscopie. Met nieuwe operatietechnieken kunnen grote poliepen of oppervlakkige kankers inwendig via de darm worden verwijderd, in plaats van met een klassieke operatie. Dit heeft het voordeel dat u als patiënt veel sneller herstelt. 

Als u lijdt aan chronische darmziekten zoals de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa,kunt u terecht in het IBD-centrum (Inflammatory Bowel Disease). Een speciaal opgeleide verpleegkundige staat dan steeds ter beschikking en begeleidt niet alleen u als patiënt maar ook familie en zorgverleners.

De dienst heeft intussen ook een zorgpad voor darmkanker ontwikkeld. Bekijk hier het sensibiliseringsfilmpje rond darmkanker. Meer info ook op www.stopdarmkanker.be

Wekelijks wordt op dinsdag vanaf 12 uur een multidisciplinair oncologisch consult georganiseerd waarbij artsen van alle betrokken disciplines de behandeling van patiënten bespreken.

U vindt hier ook de brochures voor een aantal maag-darm-leveraandoeningen

De dienst maag-darm-leverziekten werkt nauw samen met medische oncologie, abdominale chirurgie en radiotherapie

Secretariaat maag- darm- leverziekten campus Roeselare 051 23 72 15 of secr.mdl@azdelta.be
Secretariaat maag- darm- leverziekten campus Menen 056 52 22 43
Secretariaat maag-darm-leverziekten campus Rembert Torhout 050 23 24 01 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

Consulente

dr. Chantal Baertsoen (Sint-Andriesziekenhuis Tielt)

Verpleegkundig consulenten

Digestief oncologisch verpleegkundig consulent

Dominiek De Jonckheere,  t 051 23 72 18  e dominiek.dejonckheere@azdelta.be

Verpleegkundig consulent leverziekten

Laurence Seynhaeve, t 051 23 73 07 e laurence.seynhaeve@azdelta.be

Verpleegkundig consulent IBD

Evva De Jonckere, t 051 23 78 59 e evva.dejonckere@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Annick Custers (Roeselare) t 051 23 68 25 e annick.custers@azdelta.be
Silke Verstraete (Menen) t 056 52 21 93 e silke.verstraete@azdelta.be

Diëtisten

Lien Biesbrouck (Roeselare) t 051 23 80 24 e lien.biesbrouck@azdelta.be
Lore Bulcaen (Menen) t 056 52 22 99 e lore.bulcaen@azdelta.be
Eva Van Bever (Roeselare) t 051 23 75 18 e eva.vanbever@azdelta.be
Eline Vanlerberghe (Menen) t 056 52 21 92 e eline.vanlerberghe@azdelta.be

Chantal Dhondt (Torhout) 050 23 26 30 e chantal.dhondt@azdelta.be

Sociale dienst

Marian Beddeleem (Roeselare) t 051 23 78 64  e marian.beddeleem@azdelta.be
Omaar Dewulf (Menen) t 056 52 22 36 e omaar.dewulf@azdelta.be

Spirituele zorg

Eva Albrecht 056 52 20 37 eva.albrecht@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke (Roeselare) t 051/233965 of e bruno.vanruymbeke@azdelta.be

Pallatieve zorg

Severine Pacquet (Roeselare) t 051 23 75 37 e severine.pacquet@azdelta.be
Liesbet Scherpereel (Menen) t 056 52 21 96 e liesbet.scherpereel@azdelta.be

Meer info over palliatieve zorg

Afdelingen

Afdeling oncologie Roeselare 1A2 – t 051 23 72 70 (hoofdverpleegkundige Chantal Deboodt)
Dagziekenhuis oncologie 1 Roeselare - t 051 23 78 25 (hoofdverpleegkundige Sofie Haerynck)
Dagziekenhuis oncologie 2 Roeselare - t 051 23 76 70 (adjunct-hoofdverpleegkundige Ingeborg Maddens)
Interne geneeskunde 3A2 Menen – t 056 52 24 80 (hoofdverpleegkundige Andre Mylle)
Gemengd dagziekenhuis 3B1 Menen – t 056 52 21 74 (hoofdverpleegkundige Christophe Delie)