Maag-darm-leverziekten (gastro-enterologie)

Maag-darm-leverartsen of gastro-enterologen behandelen alle problemen in verband met de spijsvertering, maag, slokdarm, dikke en dunne darm, anus, lever, galblaas en pancreas. De dienst gastro-enterologie voert onder meer een endoscopie uit in de darmen om na te gaan of er geen poliepen of kwaadaardige gezwellen te vinden zijn. Jaarlijks nemen de gastro-enterologen honderden poliepen weg uit voorzorg, om op die manier darmkanker te voorkomen.De dienst maag-darm-leverziekten werkt nauw samen met medische oncologie, abdominale chirurgie en radiotherapie

Nieuwe operatietechnieken

AZ Delta is gerenommeerd om zijn geavanceerde endoscopie: met nieuwe operatietechnieken zoals ESD (endoscopische submucosale dissectie), EMD (Endoscopische mucosale dissectie) RFA (radiofrequentie ablatie). Bij de behandeling met ESD kunnen grote poliepen of oppervlakkige kankers inwendig via de darm worden verwijderd, in plaats van met een klassieke operatie. Dit heeft het voordeel dat u als patiënt veel sneller herstelt.

Een Barrett-slokdarm is een gevolg van jarenlang refluxlijden. Voor het verwijderen van Barrett-slijmvlies komen sommige patiënten in aanmerking voor een behandeling waarbij endoscopische resectie gecombineerd wordt met radiofrequentie-verwijdering (RFA).

IBD-centrum

Als u lijdt aan chronische darmziekten zoals de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa,kunt u terecht in het IBD-centrum (Inflammatory Bowel Disease). Een speciaal opgeleide verpleegkundige staat dan steeds ter beschikking en begeleidt niet alleen u als patiënt maar ook familie en zorgverleners. 

Darmkanker

De digestief oncologen hebben een zorgpad voor darmkanker ontwikkeld. Bekijk hier het sensibiliseringsfilmpje rond darmkanker. Meer info ook op www.stopdarmkanker.be
Wekelijks wordt op dinsdag vanaf 12 uur een multidisciplinair oncologisch consult (MOC) georganiseerd waarbij artsen van alle betrokken disciplines de behandeling darmkanker van patiënten bespreken. (Contactgegevens digestief oncologisch verpleegkundig consulenten onderaan deze pagina.)

Leverziekten

Er zijn veel verschillende soorten leverziekten. Zo kan er sprake zijn van aangeboren afwijkingen, een gezwel of een erfelijke stofwisselingsstoornis die in de lever begonnen is. Vaak worden leverziekten veroorzaakt door virussen, alcoholmisbruik of medicijnen. Ook kan een leverziekte het gevolg zijn van een aandoening aan de alvleesklier of dunne darm. Meer over hepatitis B, hepatitis C, levercirrose. (Contactgegevens verpleegkundig consulent leverziekten onderaan deze pagina.)

Klinische studies

Digestieve oncologie
IBD
 

U vindt hier de brochures voor een aantal maag-darm-leveraandoeningen
 

Secretariaat maag- darm- leverziekten en endoscopie campus Rumbeke 051 23 72 15 of secr.mdl@azdelta.be
Secretariaat maag- darm- leverziekten campus Menen 056 52 22 43 of secr.interne.menen@azdelta.be
Secretariaat maag-darm-leverziekten campus Rembert Torhout 050 23 24 20 of secr.inwendige.torhout@azdelta.be

U kunt voor deze dienst digitaal een afspraak maken via het patiëntenportaal https://mijn.azdelta.be

Consulente oncologie dr. Chantal Baertsoen (Sint-Andriesziekenhuis Tielt)
Dr. assistent in opleiding t 051 23 72 15 of e secr.mdl@azdelta.be
 

Verpleegkundig consulenten

Digestief oncologisch verpleegkundig consulent 

Roeselare
Dominiek De Jonckheere,
051 23 72 18  
e dominiek.dejonckheere@azdelta.be
van maandag tot vrijdag, 8.15 uur tot 16.45 uur, behalve op woensdag van 8.15 uur tot 12 uur

Menen
Marie Catry  
t 056 52 22 48 
e
 marie.catry@azdelta.be
maandag en dinsdag van 8.30 uur tot 16.30 uur, woensdag, donderdag en vrijdag 8  - 12 uur

Verpleegkundig consulent leverziekten

Laurence Seynhaeve
051 23 73 07 
laurence.seynhaeve@azdelta.be,
maandag tot vrijdag van 8.30 uur tot 17 uur (niet op woensdag)

IBD-verpleegkundige 

Evva De Jonckere
t 051 23 78 59
e evva.dejonckere@azdelta.be
elke weekdag 8.30 - 17 uur uitgezonderd op woensdag

Patiëntenbegeleiding

Diëtisten

Lien Biesbrouck (Rumbeke) t 051 23 80 24 e lien.biesbrouck@azdelta.be
Eline Vanlerberghe (Menen) t 056 52 21 92 e eline.vanlerberghe@azdelta.be

Chantal Dhondt (Torhout) 050 23 26 30 e chantal.dhondt@azdelta.be
Saar Vankeirsbilck (Rumbeke) t 051 23 71 52 e saar.vankeirsbilck@azdelta.be
Marianne Casteele (Menen) t 056 52 22 88 e marianne.casteele@azdelta.be

Psychologen

Annick Custers (Rumbeke) t 051 23 68 25 e annick.custers@azdelta.be
Silke Verstraete (Menen) t 056 52 21 93 e silke.verstraete@azdelta.be
Kelly Monteny (Torhout) t 050 23 26 53 e kelly.monteny@azdelta.be

Sociale dienst

Marian Beddeleem (Rumbeke) t 051 23 78 64  e marian.beddeleem@azdelta.be
Steve Lapére (Menen) t 056 52 22 36 e Lapére.steve@azdelta.be
Marieke Trybou (Torhout) t 050 23 26 54 e marieke.trybou@azdelta.be 

Spirituele zorg

Eva Albrecht 056 52 20 37 e eva.aelbrecht@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke (Rumbeke) t 051 23 39 65 of e bruno.vanruymbeke@azdelta.be
Els Margodt (Torhout) t 050 23 26 52 of e els.margodt@azdelta.be

Pallatieve zorg

Els Delanoy (Rumbeke)051 23 75 37  e els.delanoy@azdelta.be
Liesbet Scherpereel (Menen) t 056 52 21 96 e liesbet.scherpereel@azdelta.be
Ingeborg Fleurbaaij (Torhout) 050 23 26 17  e ingeborg.fleurbaaij@azdelta.be

Meer info over palliatieve zorg

Afdelingen

Afdeling oncologie Roeselare 1A2 – t 051 23 72 70 (hoofdverpleegkundige Chantal Deboodt)
Afdeling maag-darm-leverziekten Roeselare 1H3 - t 051 23 73 76 (hoofdverpleegkundige Coorevits Kelsey)
Dagziekenhuis oncologie 2 Roeselare - t 051 23 76 70 (adjunct-hoofdverpleegkundige Ingeborg Maddens)
Afdeling maag-darm-leverziekten 3A2 Menen – t 056 52 24 80 (hoofdverpleegkundige Andre Mylle)
Gemengd dagziekenhuis 3B1 Menen – t 056 52 21 74 (hoofdverpleegkundige Christophe Delie)
Afdeling maag-darm-leverziekten en oncologie 4A1 Torhout – t 050 23 22 40 (Hoofdverpleegkundige Ann-Caroline Cracco)
Gemengd dagziekenhuis 4B2 Torhout – t 050 23 32 40 (Hoofdverpleegkundige Hannah Desimpel)