Vaatchirurgie (vasculaire chirurgie)

Vaatchirurgen of vasculaire chirurgen onderzoeken en behandelen aandoeningen van alle bloedvaten in het lichaam en de gevolgen hiervan ( de enige uitzonderingen zijn de kransslagaders rond het hart en de bloedvaten binnen de hersenen).

Spataders of varices zijn de meest voorkomende problemen aan de bloedvaten. Op onze dienst  kunt u terecht voor de chirurgische behandeling  met de modernste technieken, maar ook voor sclerotherapie (wegspuiten) en voor niet-chirurgische behandelingen.

Slagaderverkalking (arteriosclerose) is de oorzaak van bloedvatvernauwingen overal in het lichaam. Hierdoor kunnen verschillende soorten klachten ontstaan, bijvoorbeeld etalagebenen. Deze vernauwingen kunnen we behandelen met ballondilatatie en stents. Soms is het aanleggen van een overbrugging noodzakelijk.

Slagaderverwijding (aneurysma) is een verzwakking van de slagaderwand met risico op doorscheuren en bloedingen. We behandelen deze aandoening op verschillende manieren, onder andere door het plaatsen van endoprothesen, al dan niet op maat gemaakt.

De vaatchirurgen werken ook heel nauw samen met het wondzorgteam. Samen hebben we veel aandacht voor chronische wonden op de benen en elders op het lichaam. Wonden die moeilijk genezen, worden immers vaak veroorzaakt door een bloedvatprobleem. Om de genezing van zo’n chronische wonde mogelijk te maken, moet de onderliggende vaataandoening ook behandeld worden. Daarnaast hebben we ook extra aandacht voor vernieuwende technieken in de wondgenezing.

Ons centrum is één van de weinige ziekenhuizen in Vlaanderen met een volledige erkenning vaatchirurgie bij de overheid. Dit is belangrijk voor de terugbetaling aan de patiënt.

U kunt digitaal een afspraak maken via het patiëntenportaal https://mijn.azdelta.be

Secretariaat vaatchirurgie campus Rumbeke 051 23 71 08 secr.vaatchirurgie@azdelta.be
Secretariaat vaatchirurgie campus Menen 056 52 21 40 vaatchirurgie.menen@azdelta.be
Secretariaat vaatchirurgie campus Rembert Torhout 050 23 24 24 of secr.chirurgie.torhout@azdelta.be

Patiëntenbegeleiding

Psychologen

Annick Custers t 051 23 75 63 e annick.custers@azdelta.be

Diëtist

Gill Dejager t 051 23 81 86 e gill.dejager@azdelta.be

Sociale dienst

Hannah Ingels (campus Rumbeke) t 051 23 78 62 e  hannah.ingels@azdelta.be
Ilse Baert (campus Menen) t 056 52 22 36 e  ilse.baert@azdelta.be
Leen Delaere (campus Torhout)  t  050 23 26 51  e  leen.delaere@azdelta.be

Spirituele zorg

Campus Rumbeke
Mieke Corneillie  051 23 63 21  mieke.corneillie@azdelta.be
Ingrid Espeel t  050 23 26 59 e  ingrid.espeel@azdelta.be
Ilse Plancke 051 23 71 23 ilse.plancke@azdelta.be
Bruno Vanruymbeke  051 23 39 65  bruno.vanruymbeke@azdelta.be

Campus Menen
Eva Albrecht 056 52 20 37 e  eva.albrecht@azdelta.be

Campus Torhout
Els Margodt 050 23 26 52  els.margodt@azdelta.be
Ingrid Espeel t 050 23 26 59  e  ingrid.espeel@azdelta.be